Zincirli Vinç Çeşitleri & Fiyatları - VSB Vinç
Vsb vinç servisi vinçsan a.ş yetkili servisi
VSB VİNÇ A.Ş. VİNÇSAN A.Ş. YETKİLİ SERVİS KURULUŞUDUR.
vsb vinç servisi

KURUMSAL TALEP

Zincirli Vinç Çeşitleri

Zincirli Vinç Çeşitleri

İçindekiler

Zincirli Vinç Çeşitleri

Ağır kaldırma işlerinde kasnak veya tambur benzeri kasnak yardımıyla zincirli vinç kullanabilirsiniz. Yönü değiştirir ve kuvveti arttırır, böylece daha ağır bir şeyin hiç zorlanmadan çekilmesini sağlar.

Kullanıcı onu hemen hemen her yerde kullanabilir, böylece günlük işler daha kolay hale gelir. Bunlar farklı şekil ve boyutlarda olup, çeşitli ağırlıkları çekebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu yazımızda manuel ve elektrikli zincirli vinç olmak üzere iki tip zincirli vinç tanımladık.

Manuel Zincirli Vinç

Bunlar vincin daha hafif kategorisidir ve çekici kamyonların yüklenmesi için kullanılır. Vinçler ağır bir kablo döngüsünden ve bir dizi dişliden oluşur. Vincin el dişlilerinin dişleri arasına oturan ve doğrudan çekme kancasına giden bir zincirden oluşur. Bu elektrikli zincirli vinç aynı zamanda dişli donanımının yan tarafına takılan bir mandalla birlikte gelir. Manuel vinçler ayrıca zincirli kaldırıcı olarak da sıklıkla kullanılır.

Elektrikli Zincirli Vinç

Elektrikli zincirli vinç, manuel kaldırıcılarla karşılaştırıldığında oldukça ağırdır ve zincirin iç mekanizmasını kaplayan sağlam çelik muhafaza ile donatılmıştır. Bunlar, vinç tarafından uzatılmış haldeyken bir kabloya asılı olan bir elektrik kontrol paneli tarafından kontrol edilir. Ağır kanca ve zincir, vincin alt tarafına yapışmış halde mevcuttur. Ağırlıkları elektriksel olarak kaldırır ve dolayısıyla ağırlık kaldırmak için kullanılır.

Elektrikli zincirli vinç, kaldırma işleminde esneklik ve dayanıklılık sunar, kullanımı kolaydır, güvenliği artırır, çalışma döngülerini hızlandırır ve hizmet ömrünü uzatır. Uyarlanabilir ve uzun ömürlü olduğundan tavan vinci, iş istasyonu vinci veya pergel vinç gibi her türlü iş istasyonu için idealdir. 5000 kg’a kadar ağırlık kaldırmak için elektrikli vinçlere güvenebilirsiniz. Verimliliğini ve ağırlık kaldırma kapasitesini artırmak için 5 tonluk elektrikli zincirli vinç ve kirişli vinçler gibi temel modelden başlayarak birçok varyasyon mevcuttur.

Vinçleri düzgün çalışacak şekilde iyi yerleştirin. Bu makineleri işyerlerinizin duvar ve tavanlarına monte edebilirsiniz. Bu sayede ağır ekipmanları rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Torku en üst düzeye çıkarmak için benzersiz bir tasarıma sahip olan dişliler, bir elektrik motoru kullanılarak bağlanır. Bağlantılı bir zincirle tamburun etrafına sarılan dişliler, elde edilen maksimum tork çıkışını daha da artırır.

Kontrol paneli aktif olduğunda 5 tonluk elektrikli zincirli vinç, kaldırdığı ağırlığa bağlı olarak tonluk elektrikli zincirli vinç alçaltılabilir veya yükseltilebilir. Bazı tiplerde kirişin etrafında, kaldırılan ağırlığı tutabilen bir tel halka bulunur. Kancayı takarken cırcırın serbest bırakılması ve ardından yeniden devreye alınması gerçekleştirilir. İhtiyaca göre kolu yukarı veya aşağı pompalayabilirsiniz. Bir öğenin kaldırılması tamamlanıncaya kadar zinciri saracaktır.

Büyük ve ağır aletlerle çalışırken, zincirli vinçler çabalarınızı önemli ölçüde azaltabilir ve işinizi hızlandırabilir. İş istasyonunuzun gereksinimlerine göre çeşitli vinçler arasından seçim yapabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu
İletişim
Detaylı bilgi almak için arayın.

0262 503 4777

Call Now Button
×