Tavan Vinci Çeşitleri, Fiyatları - VSB Vinç Servisi
Vsb vinç servisi vinçsan a.ş yetkili servisi
VSB VİNÇ A.Ş. VİNÇSAN A.Ş. YETKİLİ SERVİS KURULUŞUDUR.
vsb vinç servisi

KURUMSAL TALEP

Tavan Vinci

Tavan vinci ve gezer köprülü vinç

Tavan vinçleri veya köprü vinçleri, malzemeyi endüstriyel ortamlarda taşıyan yükseltilmiş vinçlerdir. Tavan vinci üç ana bölümden oluşur: paralel raylar, malzemeyi yukarı aşağı kaldıran ve soldan sağa malzeme taşıyan bir vinç ve pistleri birbirine bağlayan vinci ileri ve geri hareket ettiren bir köprü. Madencilik, çelik dahil birçok endüstri, otomotiv, havacılık, havacılık, denizcilik, demiryolu ve kamu hizmetleri, imalat ve bakım operasyonları için tavan vinçlerini kullanır.

Malzeme taşıma tesislerinizde verimlilik ve duruş süresi kritik faktörlerse, aşağıdaki gezer vinç tiplerini göz önünde bulundurun:

En İyi Çalışan Gezer Köprü Vinçler

Üstte çalışan vinçler, her bir pistin üzerine monte edilmiş bir ray içerir ve köprü tekerlekleri, pistler yerine ray üzerinde hareket eder. Bu vinçler, bina yapısı veya zemin kolonları tarafından desteklenir. Son derece ağır yükleri taşımak için idealdirler ve tek kirişli veya çift kirişli konfigürasyonlarda tasarlanabilirler. Her iki konfigürasyon da eşit derecede güvenilir ve dayanıklıdır. Ancak, çift kirişli üstten hareketli vinç, çok yüksek kanca yüksekliği gerektiğinde idealdir. Ek olarak, her yapılandırmanın benzersiz avantajları vardır ve farklı yük kapasitelerini, aralıkları ve hizmet türlerini kaldıracak şekilde donatılmıştır.

Askılı Gezer Köprü Vinçler

Genellikle çalışan köprü vinçleri olarak adlandırılan askılı vinçler, tavan makaslarından veya çatı yapısından desteklendikleri için tesisinizin üretim ve depolama için zemin alanını en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır. Üstten hareketli köprü vinçleri gibi, askılı vinçler de tek kirişli veya çift kirişli konfigürasyonlarda tasarlanabilir. Bununla birlikte, asılı vinçler genellikle daha hafif yükleri taşımak için idealdir, bu nedenle çift kirişli konfigürasyonlar tipik olarak yalnızca maksimum kapasiteye sahip, yani yaklaşık 10 ton olan yükleri taşımak için kullanılır.

Tavan Vinci Nedir?

Tavan vinci, ağır nesneleri hareket ettirebilen, monte edebilen, konumlandırabilen ve taşıyabilen bir kaldırma cihazıdır. Ağır kaldırma, tavan vinçlerinin en iyi yaptığı iştir. Basitçe söylemek gerekirse, tavan vinci, yükü koridorlardan aşağıya veya zemine taşımak yerine, bir tesisin tavanı boyunca yatay olarak hareket ettiren bir makinedir. Tavan vinçleri malzeme taşıma için önemli bir kaldırma gücüne sahiptir. Operatör, vincin hareketini kontrol etmek için manuel kontroller veya kablolu bir askı istasyonu kullanır. En sık görülen uygulamalar, malzemelerin endüstriyel depolama için çok yönlü hareketi ve bir tesis, tersane, tren istasyonu veya liman içindeki yükleme veya boşaltma faaliyetleridir.

Verimlilik ve güvenlik, tavan vinci kullanmanın en yaygın iki nedenidir. Tavan vinçleri, işlemleri diğer ekipman türlerine göre çok daha kısa sürede tamamlayabilir. Böylece bu tip vinçler, zemine veya yere dayalı makinelere göre çok daha ağır yükleri kaldırabilir ve taşıyabilir. Ek olarak, ısıtılmış metallerin, kimyasalların veya toksik malzemelerin bulunduğu, tehlikeli veya şiddetli ortamlarda insanları tehlikeye atmadan malzemeleri kaldırabilirler.

Tavan Vinci Nasıl Çalışır?

Tavan vinçleri, yükü dikdörtgen bir alan boyunca bir yandan diğer yana, ileri ve geri hareket ettirir. Vinç olarak bilinen kaldırma ekipmanına sahip bir araba, her iki uçtan uca kamyonların desteklediği bir veya daha fazla yatay kirişe bağlı bir köprü kirişi boyunca yatay olarak çeker. Uçtaki kamyonlar kirişlere dik açılarla bağlanır ve sabit pistlerde hareket eder. Asma istasyon veya kablosuz kontrol kullanan bir tavan vinci operatörü, vincin hareketini ve hızını kontrol eder.

Tavan Vinç Bileşenleri

Bununla birlikte, her tavan vinci aynı olmasa da hepsinin vinç, araba, kirişler, ve kontrolörler gibi belirli temel bileşenleri vardır.

Caraskal Vinç

Caraskal vinç, ucundaki bir kancaya veya çatala bağlı yükü taşır. Satın aldığınız vincin türüne ve ihtiyaçlarınıza en uygun güç kaynağının hangisi olduğuna bağlı olarak vinçte bir elektrik motoru, hidrolik, pnomatik bulunabilir.

Zincirli caraskal vinç ve elektrikli caraskal vinç, tavan vinci için en popüler iki vinçtir. Bir zincirli caraskal vinç, bir zincir tutucu tarafından yerinde tutulur ve on tondan daha az ağırlıkları kaldırır. Bu nedenle gerçek bir dikey kaldırma kuvveti sağlar ve herhangi bir yanal hareket olmaksızın doğrudan yukarıya doğru yükselirler.

Elektrikli caraskal vinçler, on tona veya daha fazlasına kadar yükleri kaldırır. Ancak çok daha fazla olasılık ve uyum sağlarlar. Elektrikli caraskal vinç, zincirli vinçlerden farklı olarak yanal harekete karşı hassastır.

Transfer Arabası

Transfer arabası, operatörün yükün ne kadar uzağa ve hangi yöne gideceğini kontrol etmek için kullandığı araçtır. Belirli uygulamaların ihtiyacına bağlı olarak yan yana, yukarı ve aşağı veya çeşitli açılı yönlerde ayarlama yapabilir. 

Cihazda fren, motor, redüktör, tambur ve makara takımından oluşan bir mekanizma bulunmaktadır. Motor, ağırlığı kaldıran ve indiren tel halata veya zincire güç sağlamak için redüktörden geçen bir tambura güç sağlar.

Hizmet Talep Formu
İletişim
Detaylı bilgi almak için arayın.

0262 503 4777

Call Now Button
×