Portal Vinç Nedir? Portal Vinç Modelleri » VSB Vinç
Vsb vinç servisi vinçsan a.ş yetkili servisi
VSB VİNÇ A.Ş. VİNÇSAN A.Ş. YETKİLİ SERVİS KURULUŞUDUR.
vsb vinç servisi

KURUMSAL TALEP

Portal Vinç Nedir?

İçindekiler

Portal Vinç Nedir?

Portal vinç, çalışma alanınız için en iyi çözüm mü? Portatif portal vinçler, tam portal vinç sistemleri dahil olmak üzere mevcut tüm farklı seçeneklere ve bunların köprü vinçlerle nasıl karşılaştırıldığına bir göz atacağız. 

Portal vinç sistemleri çok çeşitli seçeneklere sahiptir ve aynı derecede geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılabilir. Araba motorlarının kaldırılmasından kargo tersanelerindeki depolama konteynerlerinin yüklenmesine kadar her iş için mükemmel şekilde uygun bir portal vinç vardır.

Bu makale, portal vincin tüm uygulamalarını derinlemesine inceleyecek ve tesisiniz ya da çalışma alanınız için en iyi satın alma kararını vermenize yardımcı olacaktır.

Farklı Portal Vinç Türleri

Portal vinçlerle ilgili muhtemelen en iyi şey, çok geniş bir kullanım yelpazesine sahip olmalarıdır. Çok küçük portatif vinçlerden gemi yapımında kullanılan devasa tam portal vinç sistemlerine kadar, burada belirli portal vinç türlerinin ve amaçlarına neden özellikle uygun oldukları açıklanmaktadır.

Portatif Portal Vinç Sistemi

Portatif bir portal vinç, önceki iki portal sisteminden çok daha küçük ve hafiftir. Sabit bir konumu yoktur ve çeşitli malzemeleri ve yük türlerini kaldırmak ve desteklemek için herhangi bir tesiste kolayca hareket ettirilmesine olanak tanıyan tekerlekler veya lastik tekerlekler üzerinde çalışır. Taşınabilirlik, bu köprü sistemine ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilir, ancak yerden tasarruf etmek ve zemin alanı esnekliğini artırmak için gizlenmediğinde oldukça etkili hale getirir.

Ayarlanabilir (Teleskopik) Portal Vinç Sistemi

Ayarlanabilir bir portal vinç, farklı çalışma ortamlarına uyacak şekilde değişken boyutlara sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, I kirişi (portalın açıklığı) boyunca ayarlanabilir yerleştirme, ayarlanabilir yükseklik ve ayarlanabilir taban genişliğini içerir. Sistem, çalışma alanı etrafında çok daha fazla manevra kabiliyetine sahip olma avantajına sahiptir.

Tam Portal Vinç Sistemi

Bir portal vincin tartışmasız en popüler konfigürasyonu tam portal vinç sistemidir. Bu, normalde düz bir çizgi halinde zemindeki iki ray boyunca hareket eden, her iki yanda birer tane olmak üzere iki destek ayağından oluşur. Zemin rayları zeminin üst yüzeyine gömülüdür ve forklift, el arabası ve kamyon gibi motorlu ekipmanların rahatsız edilmeden üzerinden geçmesine olanak tanıyan düz bir yüzey oluşturur.

Yarı Portal Vinç Sistemi

Bir portal vincin bir binaya bağlı olması gerekmese de, olabilir. Bir yarı portal vinç sistemi, bir ayağı tekerlekler veya raylar üzerinde hareket edecek ve diğer tarafı bir binanın kolonlarına bağlı bir pist sistemi kullanacak şekilde tasarlanabilir. Bu, gereksinimlere bağlı olarak dahili veya harici olabilir. Bunun gibi bir sistemin ana faydası, önemli ölçüde zemin (çalışma) alanı tasarrufu sağlaması ve bir köprü vincin aksine, iki pist gerektirmemesidir.

Diğer Portal Vinç Sistemleri Türleri

Portal vinçler çok çeşitli uygulamalar için kullanıldığından ve yük kapasiteleri 1 ila 22 bin ton arasında değişebildiğinden, dört ana portal vinç sınıflandırmasının birçok farklı versiyonu vardır. Bunlar şunları içerir:

Hizmet Talep Formu
İletişim
Detaylı bilgi almak için arayın.

0262 503 4777

Call Now Button
×