Çift Kirişli Köprülü Vinç - VSB Vinç Servisi
Vsb vinç servisi vinçsan a.ş yetkili servisi
VSB VİNÇ A.Ş. VİNÇSAN A.Ş. YETKİLİ SERVİS KURULUŞUDUR.
vsb vinç servisi

KURUMSAL TALEP

Çift Kirişli Köprülü Vinç Nedir?

İçindekiler

Çift Kirişli Köprülü Vinç Nedir?

Çift kirişli bir köprü vincine yatırım yapmak ciddi bir girişimdir, bu nedenle kaldırma gereksinimleriniz için en uygun seçenek olduğundan emin olmanız gerekir. Peki ihtiyaçlarınız için en iyi tavan vincinin hangisi olduğunu nasıl bileceksiniz? Bu makalede, karar vermenize yardımcı olmak için ağırlık kapasitesi, açıklık ve kanca yaklaşımını ele alacağız.

Köprülü vinçte kirişin amacı nedir?

Kiriş, bir köprülü vincin destek kirişi olarak işlev görür. Bina yapısının içine yerleştirilmiş olan pistlere dik olarak uzanır. Köprüyü oluşturan kirişler, uç kamyonları kullanarak pistler boyunca hareket eder.

Tek Kiriş Avantajları

Tek kirişli gezer köprülü vinçler çoğunlukla hafif uygulamalar için uygundur. 15 tona kadar olan yükleri ve sınırlı bir açıklığı taşımak için uygun maliyetli bir çözümdür. Daha hafif sistemler için daha az mühendislik gereksinimi olduğundan, alanın sınırlı olduğu çalışma alanları için de idealdir.

Hafif yük kapasitesi ayrıca vincin daha yüksek hızlarda çalışmasını ve daha verimli üretim yapılmasını sağlar. Tek kirişli bir köprü vincinin ölü ağırlığı (veya toplam sistem kütlesi) da daha azdır, bu da piste ve bina çerçevesine daha az yük bindireceği anlamına gelir ve birden fazla vincin gerekli olduğu yerlerde daha uygun maliyetli bir çözümdür.

Çift Kiriş Avantajları

Kapasite: Yük kapasitesi genellikle belirli bir vincin seçilmesinin ana nedenidir. Sabit bir görev döngüsünde 15 tondan daha büyük yükleri kaldırmanız gerekiyorsa, çift kirişli bir köprü vinci, maliyet ve yerden tasarruf sağlayan bir çözümdür. 

Geliştirilmiş Kanca Yüksekliği: Çift kirişli köprülü vinçler, köprünün üstünde hareket eden ve kanca yüksekliğini artıran bir arabaya sahiptir. Bu operatörlerin, alttan sarkan bir arabaya ve vince sahip tek kirişli bir vince kıyasla bir çalışma alanı içinde daha uzun nesneleri ve malzemeleri kaldırmasına olanak tanır.

Her Kirişte İkincil Kaldıraçlar: Tavan vincinize birden fazla kaldırma noktası ekleyen ayrı kirişlere ek vinçler eklemek mümkündür. Bu asansörler aynı kiriş/köprü üzerinde olmadıkları için birbirlerini baypas edebilirler.

Daha Uzun Mesafelere Yayılma: Çift kirişli bir köprülü vinç aynı zamanda daha uzun mesafelere yayılabilir çünkü paralel kiriş tasarımı tek kirişe göre daha fazla birleşik güce sahiptir.

Çift kiriş köprülü vinçler alttan veya üstten hareket edebilir mi?

Çift kirişli köprü vinçleri, yalnızca üstte çalışan uç kamyonları kullanmaz ancak daha yaygındır. 

Tek kirişli mi yoksa çift kirişli köprü vince mi ihtiyacınız var?

Tek veya çift kirişli bir köprü vincine ihtiyacınız olup olmadığı sorumuza geri dönelim. Her zaman olduğu gibi, cevap bir dizi faktöre bağlıdır. Maksimum yük ağırlığını, tavan boşluğunu ve bina alanını, kullanım durumlarını ve bütçenizi hesaba katmanız gerekir.

Hizmet Talep Formu
İletişim
Detaylı bilgi almak için arayın.

0262 503 4777

Call Now Button
×